کیف پول ایرانی بیت کوین

۰
مقالات رمزارز
کیف پول ایرانی بیت کوین

مقدمه

تکنولوژی بلاکچین بستری برای توسعه و پیشرفت ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. در رأس این ارزهای دیجیتال، بیت کوین قرار دارد که در واقع با استفاده از تکنولوژی بلاکچین توانسته به این سطح از امنیت و قابلیت اطمینان دست یابد. امروزه در اکثر محفل‌های تکنولوژی یا مالی صبحت از بیت کوین است. با توجه به رشد قیمتی اخیر بیت کوین و محبوبیت این ارز دیجیتال، انتخاب یک کیف پول مناسب برای نگهداری بیت کوین نیز یک ضرورت محسوب ‌می‌شود.

از آنجا که کاربران ایرانی نیز بسیار در این حوزه فعال هستند، لازم دیدیم در این مقاله در مورد کیف پول ایرانی بیت کوین صبحت کنیم.

مشکلات بلاکچین در ایران

با توجه به اینکه تکنولوژی بلاک چین بسیار فراتر از ارزهای دیجیتال است اما در ایران آشنایی با سایر کاربرد‌های بلاکچین بسیار کم است و اکثر افراد بلاکچین را فقط با حوزه ارزهای دیجیتال یا حتی بیت کوین ‌می‌شناسند. البته با وجود مشکلات قانون‌گذاری در این حوزه، در سال‌های اخیر استارتاپ‌های زیادی در این حوزه شروع به کار کرده و برخی نیز موفقیت‌هایی کسب کرده‌اند.

برخی از عوامل سختی کار در این حوزه در ایران:

  • قوانین سخت‌گیرانه برای کسب‌وکار‌های جدید: این مشکل نه تنها در حوزه بلاکچین بلکه در بسیاری از حوزه‌های جدید کسب‌وکار وجود دارد. در حوزه بلاکچین به دلیل عدم وجود دانش کافی و ناشناخته بودن این حوزه، مشکلات بیشتر نیز هست.
  • عدم شناخت فناوری بلاکچین: در ایران بلاکچین را فقط در حوزه رمزارزها ‌می‌شناسند، در حالی که بلاکچین یک مفهوم است که کاربرد بسیار بیشتری از حوزه رمزارزها دارد و کسب‌وکارهای مختلفی ‌می‌توان در این حوزه انجام داد.

کیف پول بیت کوین چیست؟

کیف پول بیت کوین چیست؟

برای نگهداری همه ارزهای دیجیتال به کیف پول نیاز است. بیت کوین نیز از این قاعده پیروی ‌می‌کند. انواع مختلف کیف پول برای بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال وجود دارد. دودسته کلی کیف پول وجود دارد کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری.

برای نگهداری بیت کوین دو کلید خصوصی و عمو‌می‌ وجود دارد. کلید‌های خصوصی برای دسترسی به آدرس عمو‌می ‌بیت کوین و تأیید تراکنش‌ها استفاده ‌می‌شود.

با توجه به علاقه زیاد کاربران ایرانی به بیت کوین و ممنوع بودن کار کاربران ایرانی در بسیاری از کیف پول‌ها و صرافی‌های خارجی، نیاز به استفاده از صرافی و کیف پول ایرانی برای بیت کوین کاملاً احساس ‌می‌شود.

به علاوه کاربرانی که تسلط کمی به زبان انگلیسی دارند، بیشتر علاقه‌مند هستند که از کیف پول ایرانی بیت کوین استفاده کنند. همچنین کاربران مبتدی نیز کار با صرافی و کیف پول ایرانی بیت کوین را ترجیح ‌می‌دهند.

در حال حاضر تعداد کیف پول‌های ایرانی بیت کوین نسبت به کیف پول‌های خارجی بسیار کمتر است.

کیف پول های ایرانی بیت کوین

یکی از چالش‌هایی که کاربران ایرانی بازار‌های ارز دیجیتال با آن روبه‌رو هستند، انتخاب کیف پول معتبر است. به علت وجود تحریم‌های زیاد علیه ایران، کاربران ایرانی برای انتخاب صرافی و کیف پول آزادی عمل چندانی ندارند. هر چند بسیاری از کاربران برای استفاده از صرافی دلخواه خود از VPN‌ های مختلف استفاده ‌می‌کنند و خود را به عنوان کاربری از کشور‌های دیگر معرفی ‌می‌کنند. اما همیشه نگرانی اینکه سایت صرافی یا کیف پول غیرایرانی به هویت آنها پی ببرد و حساب آنها را مسدود کند، وجود دارد. به همین دلیل بسیاری که ‌می‌خواهند ریسک سرمایه‌گذاری خود را کاهش دهند، از کیف پول های ایرانی بیت کوین استفاده ‌می‌کنند.

در حال حاضر وبسایت‌های مختلفی وجود دارند که کیف پول های ایرانی بیت کوین را ارائه ‌می‌دهند. این کیف پول ها به صورت نرم‌افزاری و تحت وب هستند. یکی از این کیف پول ها بیت والت است.

البته این کیف پول‌‌ها مشکلاتی چون عدم وجود نقدینگی یا عدم موفقیت در برداشت بیت کوین را دارند. بنابراین حتماً ابتدا در مورد این کیف پول‌‌ها تحقیق کنید و سپس از آنها استفاده نمایید.کیف پول ایرانی بیت کوین

برخی از صرافی‌‌های داخلی نیز کیف پول داخلی دارند که کاربران ایرانی ‌می‌توانند از آن استفاده کنند. البته صرافی‌های داخلی از تعداد محدودی از کیف پول‌‌های ارز های دیجیتال پشتیبانی ‌می‌کنند. اما کاربران ‌می‌توانند علاوه بر خرید و فروش در این صرافی‌‌ها، ارز های دیجیتال خود از جمله بیت کوین را در این صرافی‌‌ها نگهداری کنند.

دقت کنید که ما اصلاً نگهداری طولانی‌مدت و مقدار زیاد بیت کوین در کیف پول صرافی‌ها را توصیه نمی‌کنیم.

سخن پایانی

با توجه به رشد روزافزون تکنولوژی بلاکچین و کاربران زیاد ایرانی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت ‌می‌کنند، نیاز به کیف پول های ایرانی بیت کوین بیش از هر زمانی احساس ‌می‌شود.

تعداد کیف پول های ایرانی بیت کوین بسیار انگشت‌شمار است و همان تعداد اندک نیز به دلیل اینکه سابقه طولانی ندارند، هنوز اعتبار خود را به اثبات نرسانده‌اند. بنابراین در استفاده از این کیف پول‌ها دقت کافی داشته باشید.

امید است تیم‌‌های نرم افزاری قوی و معتبر در آینده نزدیک کیف پول های ایرانی قوی و معتبری برای علاقه‌مندان ایرانی حوزه ارزهای دیجیتال ایجاد کنند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست