حجم معاملات پردازش‌شده توسط بلاکچین اتریوم از یک تریلیون دلار در سال فراتر می‌رود

۰
مقالات رمزارز
حجم معاملات پردازش‌شده توسط بلاکچین اتریوم از یک تریلیون دلار در سال فراتر می‌رود

اتریوم، اولین پروژه‌ی رمزارزی است که حجم معاملات سالانه‌ی آن از یک تریلیون دلار فراتر رفته و عملکرد بهتری نسبت به بیت‌کوین داشته است.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، در چند ماه گذشته تعداد کاربران جدید و نیز، فعالیت کاربران فعلی در صنعت ارزهای دیجیتال افزایش یافته است. هر دوی این عوامل، منجر به پردازش مقدار زیادی دارایی توسط شبکه‌های بلاکچینی شده است.

با این حال، در یک پروژه‌ی فردی، اتریوم تاکنون فعال‌ترین شبکه‎ی بلاکچینی در این حوزه بوده است. تحلیل‌گران، رشد بازار دیفای در سال جاری را به‌عنوان دلیلی برای دو برابر شدن حجم معاملات پردازش‌شده توسط اتریوم در مقایسه با بیت‌کوین معرفی می‌کنند.

حجم معاملات روزانه‌ی پردازش‌شده توسط اتریوم و بیت‌کوین. منبع: Twitter

حجم معاملات روزانه‌ی پردازش‌شده توسط اتریوم و بیت‌کوین. منبع: Twitter

مِساری (Messari)، شرکت تجزیه و تحلیل داده‌های بازار ارزهای دیجیتال، اظهار داشت که میانگین حجم معاملات روزانه‌ی اتریوم در ۳۰ روز گذشته، حدود ۷ میلیارد دلار بوده است. این در حالی است که حجم معاملات روزانه‌ی پردازش‌شده توسط شبکه‌ی بیت‌کوین، کمتر از ۳ میلیارد دلار گزارش شده است. همه‌ی این‌ها، اتریوم را در مسیر تبدیل‌شدن به اولین شبکه‌ی بلاکچینی تبدیل کرده است که حجم معاملات پردازش‌شده توسط آن در طی یک سال، به بیش از یک تریلیون دلار می‌رسد.

حجم معاملات سالانه‌ی پردازش‌شده توسط اتریوم و بیت‌کوین. منبع: Twitter

حجم معاملات سالانه‌ی پردازش‌شده توسط اتریوم و بیت‌کوین. منبع: Twitter

بر اساس داده‌های مِساری، سال ۲۰۲۰ میلادی قوی‌ترین سال اتریوم از زمان آغاز به کار این پروژه است. پیش از این، بیشترین حجم معاملات پردازش‌شده توسط اتریوم در سال ۲۰۱۸ میلادی و برابر با نیم میلیارد دلار گزارش شده بود. با این حال، در آن زمان، بیت‌کوین هنوز از لحاظ حجم معاملات سالانه (به ارزش ۸۴۹ میلیون دلار) پیشتاز بود. اما از آن‌جایی که در حال حاضر، اتریوم در حال پردازش بخش عمده‌ای از حجم معاملات بازار دیفای است، بیت‌کوین دیگر نمی‌تواند خود را با اتریوم مقایسه کند.

رایان واتکینز (Ryan Watkins)، تحلیل‌گر ارشد بخش تحقیقات مِساری، معتقد است که بخش بزرگی از افزایش حجم معاملات در بلاکچین اتریوم مدیون رشد روزافزون ارزهای دیجیتال پایدار ERC-20 است. طبق گزارش‌ها، نسخه‌ی اتریوم رمزارز پایدار تتر مسئول بیشتر معاملات انجام‌شده بر روی این شبکه‌ی بلاکچینی می‌باشد.

از سوی دیگر، در حال حاضر صرافی‌های غیرمتمرکز مانند کرو (Curve) و یوانی‌سواپ (Uniswap)، میلیاردها میلیارد دلار را به‌صورت ماهانه پردازش می‌کنند. در ماه سپتامبر سال جاری، این نوع صرافی‌ها مسئولیت پردازش بیش از ۱۳٫۶ درصد از کل معاملات را بر عهده داشتند.

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست