آینده کازماس (Cosmos) + پیش بینی قیمت

۰
مقالات رمزارز
آینده کازماس (Cosmos) + پیش بینی قیمت

مقدمه

کازماس یا کاسموس (Cosmos) شبکه غیرمتمرکزی است که از چند بلاکچین‌ مستقل موازی تشکیل شده است. تمرکز اصلی پلتفرم کازماس بر ایجاد سازگاری با شبکه‌های بلاکچین دیگر است. شبکه کازماس قادر است با ارزهای دیجیتال دیگر نیز تعامل داشته باشد و کاربردهای دیگری دارد که شبکه‌های بلاک‌چین دیگر توان دسترسی به آنها را ندارند. این موضوع بی‌تردید در آینده کازماس تأثیر به سزایی دارد. در این مقاله قصد داریم آینده ارز دیجیتال Cosmos و قیمت آینده آن را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

کازماس (Cosmos) چیست؟

کازماس (Cosmos) یا کاسموس، ارز دیجیتالی است که در ماه مارس ۲۰۱۹ در فهرست ارزهای دیجیتال جای گرفت. این رمزارز ظرف مدت ۲ سال توانسته است در بین ۴۰ رمزارز برتر در رده‌بندی جهانی ارزهای دیجیتال قرار گیرد. ارز اختصاصی این شبکه نیز ATOM نام دارد. در ادامه با این ارز دیجیتال بیشتر آشنا می‌‌شویم.

به دلیل استفاده کازماس از توکن اتم، به آن کازماس اتم نیز گفته می‌‌شود.

ویژگی‌‌های کازماس (Cosmos)

کازماس ویژگی‌‌هایی دارد که آن را از رقبای دیگر خود متمایز می‌‌کند. با هم برخی از این ویژگی‌‌ها را مرور می‌‌کنیم.

کازماس شبکه‌‌ای با چند بلاکچین

اولین ویژگی قابل‌بیان کاسموس بلاکچین آن است. این ارز دیجیتال از چند بلاکچین مستقل تشکیل شده است. این بلاکچین‌‌ها با هم موازی هستند و مبتنی بر الگوهای BFT طراحی شده‌‌اند. به تعبیر دیگر کازماس را می‌‌توان پیوند‌‌دهنده چندین بلاکچین دانست. به این ترتیب کازماس قدرت تعامل با ارزهای دیجیتال دیگر را پیدا می‌‌کند. بدون شک چنین ویژگی منحصربه‌فردی، آینده کازماس را درخشان رقم خواهد زد.

بهره‌‌مندی از صرافی غیر متمرکز

از صرافی غیر متمرکز کازماس بیشتر به ‌منظور تبدیل رمزارزها استفاده می‌‌شود.

مقیاس پذیری (Scalability)

مقیاس ‌‌پذیری یکی از مهم‌ترین ویژگی‌‌های یک شبکه بلاکچینی محسوب می‌‌شود. کازماس قصد دارد با ایجاد پیوند میان بلاکچین‌‌های سازگار با شبکه خود، به این مهم دست یابد. این مهم از طریق ارتباط‌دهنده‌ها یا پل‌‌های بلاکچینی صورت می‌‌گیرد.آینده کازماس (Cosmos) + پیش بینی قیمت

الگوریتم اجماع Byzantine Fault Tolerance PoS

این الگوریتم که یکی از پیشرفته‌‌ترین الگوریتم‌‌های اجماع محسوب می‌‌شود، مبتنی بر رأی کاربران است. مادامی‌که حداقل یک‌چهارم از کاربران رأی‌دهنده بدون فریبکاری عمل کنند، مشکلی برای شبکه به وجود نخواهد آمد. این کاربران توکن اتم را به عنوان وثیقه نزد شبکه به امانت می‌گذارند. اگر فعالیت کاربری در شبکه مشکوک گزارش شود، وی از شبکه حذف و توکن‌‌های او نیز سوزانده می‌‌شود. پل‌‌های بلاکچینی در طی سازوکار تعریف‌شده در نهایت باعث انتقال دارایی‌‌های دیجیتال به بلاکچین‌‌های مختلف می‌‌شوند.

پاداش ماینرها و تأییدکنندگان فعال و همچنین کارمزد‌‌های شبکه با توکن اتم پرداخت می‌‌شود.

البته برای ورود به جمع تأییدکنندگان شبکه کازماس، می‌‌بایست تعداد تراکنش‌‌ها یا موجودی شما به اندازه کافی باشد.

حال که با این ارز دیجیتال بیشتر آشنا شدیم، برای پیش بینی آینده کازماس به سراغ تحلیل قیمت آن می‌‌رویم.

 تاریخچه قیمت کازماس (cosmos)

کازماس که کار خود را با قیمت حوالی ۱ دلار آغاز کرده بود، به ‌مرور بر محبوبیت خود افزود. با افزایش محبوبیت و همچنین کارآیی کازماس، قیمت آن نیز رو به افزایش نهاد. Cosmos در طول مدت فعالیت خود نوسانات متعددی را تجربه کرده است. اما به طور کلی می‌‌توان روند قیمتی آن را افزایشی توصیف کرد. در این مسیر قیمت کازماس اتم در یک رکورد بی‌سابقه به ۳۱.۷ دلار نیز رسیده است. با تحلیل نمودار قیمت کازماس می‌‌توان نتیجه گرفت که سال ۲۰۲۱ سال بلوغ این ارز دیجیتال بوده است. به همین دلیل به اعتقاد کارشناسان، آینده cosmos بسیار روشن خواهد بود.آینده کازماس (Cosmos) + پیش بینی قیمت

مزایا و معایب استفاده از کازماس

هرچند در مورد ویژگی‌‌های کازماس صحبت کردیم، اما بررسی مزایا و معایب استفاده از آن نیز می‌‌تواند امری جذاب باشد. با هم برخی از مزایا و معایب استفاده از این رمزارز را مرور می‌‌کنیم.

مزایای استفاده از Cosmos

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که یکپارچه‌‌سازی بلاکچین‌‌های مختلف سبب تسریع در جهانی‌شدن ارزهای دیجیتال می‌‌شود. همچنین در حال حاضر اکثر صرافی‌‌های آنلاین جهانی از این ارز محبوب پشتیبانی می‌‌کنند. از سوی دیگر این ارز توانسته است نظر مدیران بایننس و کوین بیس را نیز به خود جلب کند. به همه اینها، رزومه کازماس را نیز اضافه کنید. سرویس‌‌ها و اپلیکیشن‌هایی مانند بایننس چین، کاوا، ای‌‌مانی و شبکه‌‌های لینو از جمله سرویس‌‌های متکی به کازماس هستند.

در سوی دیگر کازماس معایبی نیز دارد که در روند فراگیری آن می‌‌توانند تأثیر منفی بگذارند.

کندی روند توسعه این ارز یکی از معایبی است که به شدت روی آینده cosmos اثر منفی خواهد داشت. فعالیت اصلی این شبکه در سال ۲۰۱۴ آغاز شد. در آن زمان قرار بود این شبکه به طور کامل تا سال ۲۰۱۸ به بهره‌‌برداری برسد. اما این اتفاق نیفتاد. این در حالی است که کازماس رقبای قدرتمندی مانند پولکادات را در برابر خود دارد. نکته منفی دیگر در این شبکه، شیوه انتخاب تأییدکنندگان آن است. کاربر برای باقی‌ماندن در بین تأییدکنندگان، باید به صورت پیوسته موجودی خود را افزایش دهد. در غیر این صورت از گروه ۱۰۰ تأییدکننده اخراج می‌‌شود. با این حساب در اندک زمانی با نهنگ‌‌های کازماس روبه‌رو خواهیم شد.آینده کازماس (Cosmos) + پیش بینی قیمت

پیش بینی آینده ارز دیجیتال کازماس

بر اساس آنچه گفتیم، بسیاری از کاربران و کارشناسان حوزه رمزارزها، آینده Cosmos را روشن تلقی می‌کنند. با این ‌همه، فراموش نکنید که بازار ارزهای دیجیتال به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست. بنابراین حتماً قبل از خرید کازماس باید تمام جوانب آن را در نظر بگیرید وگرنه ممکن است دچار زیان مالی شوید.

سخن پایانی

همان‌طور که بیان کردیم، شواهد زیادی مبنی بر درخشان بودن آینده کازماس اتم وجود دارد. اما تحقق همه این موارد، نیازمند توسعه کمی و کیفی این شبکه است. به تعبیر دیگر افزایش تعداد بلاکچین‌های متصل‌شده به کازماس است که آن را برای تریدرها نامزد مناسبی برای سرمایه‌گذاری می‌کند. همچنین با توجه به پیدایش ارزهای دیجیتال جدید و نوآوری‌های آنها، در صورتی که کازماس روند کند توسعه خود را ادامه دهد، احتمال عقب ماندن از کارزار بازار سرمایه وجود دارد.

این مقاله صرفاً جنبه آموزشی دارد و به هیچ عنوان به معنی توصیه به سرمایه گذاری یا خرید و فروش این ارز دیجیتال نیست.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست