شرکت های سرمایه گذار بیت کوین + چه شرکت هایی روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده‌اند؟

۰
مقالات رمزارز
companies that investigate on bitcoin

مقدمه

با گسترش استقبال مردم از ارزهای دیجیتال خصوصاً بیت کوین، شرکت‌ها و برندهای متعددی پذیرش این ارزها را در دستور کار قرار داده‌اند. برخی از این شرکتها پا را از این مرحله فراتر نهاده و تبدیل به یکی از شرکت های سرمایه گذار بیت کوین شده‌اند. در این مطلب به معرفی برخی از مهم‌ترین شرکت های سرمایه گذار روی پادشاه رمزارزها، یعنی بیت کوین می‌پردازیم.

شرکت های سرمایه گذار بیت کوین را بشناسید!

همان‌طور که گفتیم، برخی از شرکت‌های بزرگ به آینده بیت کوین بسیار خوش‌بین هستند و همین امر سبب سرمایه گذاری کلان آنها در این زمینه شده است. با هم نگاهی آماری به برخی از این شرکت‌ها خواهیم داشت.

شرکت مایکرواستراتژی (Microstrategy)

اولین شرکتی که در مورد آن صحبت می‌کنیم، شرکتی است به نام مایکرواستراتژی (Microstrategy) که در زمینه خدمات ابری و هوش تجاری فعالیت می‌کند. این شرکت علاوه بر اینکه بزرگ‌ترین شرکت فعال در این زمینه است، یکی از بزرگ ترین شرکت های سرمایه گذار بیت کوین نیز هست. دارایی رمزارزی این شرکت در حال حاضر نزدیک به ۴۰.۸۲۵ واحد بیت کوین است. به اعتقاد مدیر عامل شرکت، مایکل سایلور (Michael Saylor)، بیت کوین یکی از جذابترین دارایی‌های موجود برای سرمایه گذاری بلند‌مدت است. به عبارت دیگر وی معتقد است که آینده از آن افرادی است که هودل بیت کوین را در برنامه خود قرار داده‌اند.شرکت های سرمایه گذار بیت کوین

مایکل سایلور معتقد است که بیت کوین یک دارایی جذاب برای سرمایه‌گذاری در بلندمدت است.

شرکت کوین‌شِیرز (Coinshares)

این شرکت یکی از بزرگ‌ترین شرکت های سرمایه گذار بیت کوین در حال حاضر به شمار می‌رود. این شرکت نزدیک به ۸۰۰ میلیون دلار به خرید بیت کوین اختصاص داده است. این عدد حدود ۴ برابر سرمایهای است که برای خرید سایر ارزهای دیجیتال تخصیص داده است. این شرکت در مجموع ۱میلیارد دلار در این بازار سرمایه‌گذاری کرده است. کوین شیرز با ۶۹۷۳۰ واحد بیت کوین یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران در این عرصه به شمار می‌رود.

شرکت اسکوئر (Square)

بر کسی پوشیده نیست که سرمایه‌گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال امری پرریسک است. اما شاید برای شما جالب است بدانید که شرکت اسکوئر (Square) یک درصد از کل دارایی خود را صرف خرید بیت کوین کرده است. این شرکت با خرید ۴۷۰۹ واحد بیت کوین در صدر خبرهای دنیای ارزهای دیجیتال قرار گرفت. اسکوئر با مدیریت جک دورسی (Jack Dorsey) در زمینه پرداخت دیجیتال فعالیت دارد. این شرکت توانسته است دفاتر متعددی از ژاپن تا کانادا راهاندازی کند.

با انتشار خبر خرید بیت کوین به دست جک دورسی و همکاران وی، این شرکت به جمع شرکت های سرمایه گذار بیت کوین پیوست و قیمت بیت کوین ظرف ۷۲ ساعت از ۱۰۵۰۰ دلار به ۱۱۳۰۰ دلار رسید.

با خرید بیت کوین توسط اسکوئر، قیمت بیت کوین افزایش قابل‌توجهی پیدا کرد.

صندوق سرمایه گذاری گری اسکیل (Grayscale)

صندوق سرمایه گذاری گری اسکیل به مدیریت سرمایه رمزارزی مشترکان خود می‌پردازد. این صندوق در سال ۲۰۱۳ آغاز به فعالیت کرد و توانست اولین شرکتی باشد که سرمایه گذاری روی بیت کوین را تحت پوشش قرار دهد. مشترکان می‌توانند علاوه بر بیت کوین، مدیریت اتریوم، بیت کوین کش و زی کش و چندین ارز دیگر را به این صندوق بسپارند. این شرکت صندوقی به نام بیت کوین تراست (Bitcoin Trust) را مدیریت می‌کند. در اصل شرکت گری اسکیل یکی از شرکت های سرمایه گذار بیت کوین است که این مهم را به صندوق تابعه خود یعنی بیت کوین تراست محول کرده است. بیت کوین تراست ۵۴۶.۵۴۴ واحد بیت کوین خریداری کرده است. این صندوق در سال ۲۰۲۰ به صورت تقریبی ۷۰ درصد بیت کوینهای تازه استخراج شده را خریداری کرده است.شرکت های سرمایه گذار بیت کوین

آشنایی با چند شرکت سرمایه گذار بیت کوین

علاوه بر شرکت های سرمایه گذار بیت کوینی که معرفی کردیم، شرکت‌های دیگری نیز اقدام به سرمایه گذاری در زمینه بیت کوین کرده‌اند. با برخی از این شرکت‌ها بیشتر آشنا میشویم.

آرگو بلاکچین (Argo Blockchain)

این شرکت تنها ۱۷۸ واحد بیت کوین خریداری کرده است. با این حال این میزان سرمایه‌گذاری روی پادشاه رمزارزها نیز قابل تأمل است. این شرکت بیت کوین را به عنوان دارایی ذخیره خود انتخاب کرده است.

دارایی رمزارزی آرگو بلاکچین ۱۷۸ واحد بیت کوین است. این عدد نسبت به سایر شرکت های سرمایه‌گذار بیت کوین، چشمگیر نیست.

شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)

شرکت مدیریت دارایی و سرمایه‌گذاری گلکسی دیجیتال نیز از کاروان شرکت های سرمایه ‌گذار در حوزه بیت کوین عقب نمانده است. دارایی رمزارزی این شرکت ۱۶.۶۵۱ واحد بیت کوین است که عدد قابل توجهی محسوب میشود.شرکت های سرمایه گذار بیت کوین

 شرکتهای هات ایگت ماینینگ (Hut 8 Mining) و ریوت بلاکچین (Riot Blockchain)

شرکتهای هات ایگت ماینینگ و ریوت بلاکچین به ترتیب ۲.۹۵۴ و ۱.۱۷۵ واحد بیت کوین را در اختیار دارند.

شرکتها و اشخاص مشهور و معروف دیگری نیز در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده‌اند که از ذکر نام آنها خودداری می‌کنیم.

سخن پایانی

همان‌طور که گفتیم، با گسترش محبوبیت بیت کوین، هر روز به تعداد شرکت های سرمایه گذار بیت کوین افزوده می‌شود. در این مطلب با برخی از این شرکت‌ها آشنا شدیم. برخی از این شرکت‌ها که دارایی آنها بین هزار تا ۵ هزار واحد بیت کوین است را نهنگ بیت کوین می‌نامند. تأثیر حضور نهنگ‌های بیت کوین در بازار به قدری است که با خرید یا فروش قسمتی از دارایی آنها، بازار رمزارزها دچار نوسان می‌شود.

این مقاله صرفاً یک مقاله آموزشی است. در نهایت تصمیم‌گیری برای خرید یا عدم خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بر عهده مشتری است و رایان اسکریپت هیچ مسئولیتی نسبت به این موضوع ندارد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست