استخراج بیت کوین با گوشی

۰
مقالات رمزارز
استخراج بیت کوین با گوشی

مقدمه

بدون شک در میان همه ارزهای دیجیتالی، بیت کوین بدون هیچ رقیبی در قله گران‌‌بهاترین رمزارز‌‌ها حضور دارد. یکه تازی بیت کوین تنها محدود به قیمت آن نیست و اکنون کاربردی‌‌ترین ارز دیجیتال نیز است. این‌‌ها تنها بخشی از دلایلی است که بسیاری از افراد را برای استخراج بیت کوین به تکاپو انداخته است. استخراج بیت کوین با گوشی نیز یکی از شیوه‌‌هایی است که سؤالات و ابهامات زیادی پیرامون آن مطرح است. در این مطلب به بررسی برخی از این ابهامات و پاسخ به سؤالات می‌‌پردازیم.

پیش نیازهای استخراج بیت کوین با گوشی!

مسلماً هر کسب درآمدی نیازمند پیش نیاز‌‌هایی است و استخراج با گوشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. با هم به مرور برخی از این پیش نیاز‌‌ها می‌‌پردازیم.

گوشی هوشمند

اولین نیاز شما برای استخراج، یک گوشی هوشمند است. قدر مسلم هرقدر گوشی شما به‌روزتر باشد از پردازنده قوی‌‌تری برخوردار است. آنچه برای هر نوع استخراجی حائز اهمیت است، توان پردازش دستگاه است. توان پردازشی هر دستگاه را با واحدی به نام هش ریت اندازه‌‌گیری می‌‌کنند. در مورد هش ریت در همین مطلب توضیح خواهیم داد.

اپلیکیشن‌‌های استخراج

برنامه‌‌های کاربردی مختلفی برای استخراج بیت کوین با گوشی می‌‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. قبل از اینکه با برخی از این برنامه‌‌ها آشنا شوید، نظر شما به دو نکته مهم در این مورد جلب می‌‌کنیم:

اول اینکه به هیچ عنوان، تأکید می‌‌کنیم به هیچ عنوان منتظر سرازیر شدن بیت کوین به والت خود از این طریق نباشید.

دوم اینکه گوگل پلی و برخی اپ استور‌‌ها، در صورت مشاهده چنین برنامه‌‌هایی آن‌‌ها را مسدود می‌‌کنند.

توجه: اپ استور‌‌ها برنامه‌‌های مرتبط با استخراج بیت کوین با تلفن همراه را حذف می‌‌کنند.

با این حال برخی از این اپلیکیشن‌‌ها را با هم مرور می‌‌کنیم:

نرم‌افزار CryptoGalaxy

نرم‌افزار CryptoGalaxy یکی از نرم‌افزارهای موجود در این زمینه است. خوشبختانه هنوز این برنامه از گوگل پلی حذف نشده است.

نرم‌افزار Minergate

این نرم‌افزار با بیش از ۱۰۰ هزار دانلود و حجم نسبتاً مناسب، یکی دیگر از این برنامه‌‌هاست. این نرم‌افزار به غیر از بیت کوین امکان استخراج برخی ارز‌‌های دیگر را نیز در اختیار شما قرار می‌‌دهد. از طرف دیگر علاوه بر موبایل امکان استفاده از در پلتفرم ویندوز نیز ممکن است. برای دانلود این برنامه می‌‌توانید به سایت این برنامه مراجعه فرمایید.

یکی از قابلیت‌‌های این برنامه، امکان کسب درامد از طریق زیر مجموعه ‌‌گیری است. البته ظاهراً امکان استخراج از طریق این برنامه، حذف شده است.

مسلماً برنامه‌‌های دیگری نیز در این زمینه وجود دارند که به دلیل فیلترینگ گسترده آنها توسط گوگل پلی، از آوردن نام آنها معذوریم.

نحوه کار اپلیکیشن‌‌های استخراج

همان‌طور که گفتیم پروسه استخراج بیت کوین و سایر رمزارز‌‌ها، نیازمند استفاده از توان پردازشی گوشی شماست. البته این موضوع در همه شیوه‌‌های دیگر استخراج مانند استخراج بیت کوین با کامپیوتر و استخراج بیت کوین با ماینر نیز صدق می‌‌کند. توان پردازشی بهترین گوشی‌‌ها هم به تنهایی پاسخگوی نیاز شما برای استخراج نیستند، پس لازم است که از دیگران کمک بگیرید. اپلیکیشن‌‌ها شما را به استخر‌‌های استخراج متصل می‌‌کنند. حال برای شما این سؤال پیش می‌آید که استخر استخراج چیست؟ با هم به مرور پاسخ این سؤال می‌‌پردازیم.

استخر استخراج چیست؟

استخر استخراج چیست؟

در تعریف استخر‌‌های استخراج باید گفت که این استخر‌‌ها توان پردازشی همه کاربران خود را تجمیع و از آن برای استخراج بیت کوین استفاده می‌‌کنند. در این میان خود نیز درصدی را به عنوان حق‌الزحمه برمی‌‌دارند. برای نزدیک شدن ذهن شما به نحوه کار این استخر‌‌ها؛ بهتر است با یک مثال عینی کار را پیش ببریم. بهترین مثال ممکن در این زمینه ساخت ساختمان به صورت مشاع است. در این نوع سرمایه‌‌گذاری، هر فرد بسته به میزان سرمایه‌‌ای که به این کار اختصاص داده است، در ساختمان شریک می‌‌شود. پیمانکار نیز ممکن است به جای دریافت وجه نقد، واحدی از واحد‌‌های ساختمان را از آن خود کند.

حال که با نحوه کار استخر‌‌های استخراج آشنا شدید، بد نیست نام برخی از این استخر‌‌ها را بدانید.

  • BitClub Network
  • BTC.com
  • SlushPool
  • ViaBTC

نکته مهم در مورد استخر‌‌های استخراج تفاوت‌‌های بنیادین آنهاست که حتماً باید مدنظر قرار گرفته شوند.

مهم‌ترین تفاوت این استخر‌‌ها، اندازه یا بهتر بگوییم تعداد کاربران آن است. هر چه تعداد کاربران بیشتر باشد، توان پردازشی استخر افزایش پیدا می‌‌کند. از سوی دیگر نرخ کارمزد استخر نیز کاهش می‌‌یابد و به سود‌‌دهی بیشتر استخر منتج می‌‌شود. توجه به این ۲ نکته می‌‌تواند راهنمای خوبی برای انتخاب یک استخر استخراج باشد.

بدون شک انتخاب یک استخر استخراج، یکی از مهم‌ترین مراحل استخراج بیت کوین با گوشی تلقی می‌‌شود.

پس از اتصال اپلیکیشن به استخر، فرایند استخراج آغاز می‌‌شود. پروسه استخراج نیازمند اینترنت پر سرعت و البته بدون قطعی است. علاوه بر اینترنت شما نیاز به یک منبع تغذیه قدرتمند دارید که بتواند ۲۴ ساعته گوشی شما را روشن نگه دارد. مسلماً روشن بودن گوشی به صورت ۲۴ ساعته چیزی جز ضرر به همراه نخواهد داشت.

هش ریت چیست؟

همان‌طور که توضیح دادیم هش ریت به میزان توان پردازشی گوشی یا هر سخت‌افزار دیگری که برای استخراج مورد استفاده قرار می‌‌گیرد، گفته می‌‌شود. میزان هش ریت گوشی‌‌ها را با XH/s نمایش می‌‌دهند. در جدول زیر میزان هش ریت برخی از گوشی‌‌های همراه را ملاحظه می‌‌کنید.

نام گوشیمیزان هش ریت
Asus ZenFone 2۱۷H/s
LG G4۷H/s
Samsung Galaxy Note 8۵۰H/s
Xiaomi Redmi Note 3۳۵H/s

در این جدول بهترین برای استخراج بیت کوین با گوشیSamsung Galaxy Note 8 است که ۵۰ هش بر ثانیه توانایی استخراج دارد. واحد‌‌های اندازه گیری قدرت هش به همین یک مورد ختم نمی‌‌شود. کیلوهش(KH/s)، مگاهش(MH/s)، گیگا هش(GH/s) و تراهش(TH/s) از دیگر واحد‌‌های اندازه گیری قدرت هش هستند. هر واحد هزار برابر واحد قبلی خود قدرت دارد. بنابراین چیزی نزدیک به ۳۰ گوشی Xiaomi Redmi Note 3نیاز است تا قدرت همه آنها به ۱KH/s برسد. خب برای اینکه بتوانید با تنها یک دستگاه AntMiner S9 با توان پردازشی۱۱.۵TH /s  رقابت کنید، به میلیون‌‌ها دستگاه تلفن همراه نیاز دارید.

آیا استخراج بیت کوین با گوشی مقرون‌به‌صرفه است؟

آیا استخراج بیت کوین با گوشی مقرون‌به‌صرفه است؟

همان‌طور که در قسمت قبل توضیح دادیم، در عرصه رقابت دستگاه‌‌های ایزیک و ریگ‌‌های استخراج، بهترین گوشی‌‌های تلفن همراه هیچ حرفی برای گفتن ندارند. ضمن اینکه برای استخراج از این طریق گوشی شما باید همواره به شارژر و صدالبته به یک اینترنت نسبتاً ثابت مانند وای‌فای متصل باشد. از همه این‌‌ها گذشته برفرض مثال اگر بیت کوینی هم نصیبتان بشود، میزان آن بسیار کمتر از چیزی است که تصور می‌‌کنید. البته این موضوع در مورد آلت کوین ها ممکن است صادق نباشد و بتوانید با حتی یک گوشی به هدف نهایی خود برسید.

 سخن پایانی

همان‌طور که دیدیم کسب درامد از استخراج بیت کوین توسط گوشی چیزی شبیه خواب و رؤیاست. رؤیایی که هرگز به واقعیت نخواهد پیوست. درست مانند سایت فاست بیت کوین که هیچ سودی را برای شما به ارمغان نمی‌‌آورند.

برچسب ها

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست