بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال ۲۰۲۱

۰
مقالات رمزارز
بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2021

مقدمه

یکی از دلایل محبوبیت دنیای ارزهای دیجیتال امکان کسب درآمد نامحدود از طریق آن است. البته این ثروت سرشار بدون زحمت به دست نمی‌آید. اگر به دنبال کسب درآمد واقعی هستید، باید بدانید که یکی از بهترین شیوه‌ها، استفاده از دستگاه‌های ماینر است. اگر دستی بر آتش استخراج رمزارزها دارید یا به این حوزه علاقه‌مند هستید، این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب، بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال ۲۰۲۱ را با هم مرور می‌کنیم.

قبل از معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج، بهتر است با چند عامل مؤثر بر سودآوری استخراج این ارزها آشنا شویم.

عوامل مؤثر بر سودآوری استخراج در سال ۲۰۲۱

اگر به دنبال استخراج ارزهای دیجیتال برای کسب سود هستید، باید عوامل مؤثر بر سودآوری این پروسه را بشناسید. با هم برخی از این عوامل را بررسی می‌کنیم.

میزان مصرف برق

اولین گزینه‌ای در این زمینه باید مورد بررسی قرار دهید، میزان برق مورد نیاز برای استخراج ارز مد نظر است. بدون شک هزینه برق مصرفی یکی از عواملی است که تأثیر به سزایی در سودآوری پروسه استخراج دارد.

گاهی اوقات در هنگام فرآیند استخراج متوجه می‌شوید که هزینه برق بیشتر از سود استخراج خواهد بود.

میزان سختی استخراج و نرخ هش شبکه

عامل مؤثر بعدی در زمان آغاز استخراج، بررسی میزان استخراج و نرخ شبکه رمزارزها است. مسلماً هرچه سختی استخراج بیشتر باشد، زمان بیشتری برای استخراج باید صرف کنید. نتیجه این موضوع نیز مصرف برق بیشتر و افزایش هزینه استخراج است.

اگر در مورد سودآوری استخراج با ماینر یا ریگ استخراج خود مطمئن نیستید، می‌توانید از ماشین حساب های ماینینگ کمک بگیرید.

زمان آغاز پروسه ماینینگ

برخی از رمزارزها مانند بیت کوین برای کنترل عرضه از مکانیزمی به نام هاوینگ استفاده می‌کنند. در این پروسه پاداش استخراج رمزارز به نصف تقلیل پیدا می‌کند. بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2021

تجهیزات مورد استفاده در ماینینگ

علاوه بر این عوامل، عوامل دیگری نیز در استخراج مؤثرند. یکی از این عوامل تجهیزات مورد استفاده در ماینینگ است. مسلماً توان هشینگ ماینر یا ریگ موردنظر شما، تأثیری بی‌بدیل در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای استخراج دارند.

حال که با برخی از این عوامل آشنا شدید، بهتر است به سراغ معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال ۲۰۲۱ برویم.

خاطرنشان می‌شود که ترتیب قرارگیری این ارزها اتفاقی است و ارتباطی به اولویت آنها ندارد.

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال ۲۰۲۱

تفاوتی نمی‌کند که به دنبال بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج هستید یا بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری را دنبال می‌کنید. بیت کوین همیشه اولین گزینه‌ای است که به ذهن‌ها خطور می‌کند. اما تعجب خواهید کرد که بدانید این رمزارز در بین بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال ۲۰۲۱ جایی ندارد. اگر دلیل این امر برایتان نامفهوم است، کافی است بخش قبلی را مجدداً با دقت بخوانید. با این تفاسیر، به استخراج موارد زیر بیشتر باید فکر کنید.

بیت کوین گلد (BTG)

بیت کوین گلد (Bitcoin Gold) یکی از رمزارزهایی است که در سال ۲۰۱۷ پا به عرصه گذاشت. این ارز دیجیتال یکی از هاردفورک‌های منشعب از شبکه بیت کوین است و محبوبیت خاصی در بین کاربران دارد. این ارز مانند بیت کوین از گواهی اثبات کار استفاده می‌کند. با این وجود یک تفاوت اساسی در نحوه استخراج این دو رمزارز وجود دارد. استخراج بیت کوین گلد تنها از طریق کارت‌های گرافیکی یا همان GPU امکان‌پذیر است. همان‌طور که متوجه شدید، همیشه برای استخراج بهترین ارز دیجیتال برای استخراج نیازی به ماینر نیست. الگوریتم هش این رمزارز Equihash است و در حال حاضر پاداش استخراج هر بلاک نیز ۱۲.۵ BTG است.

زی کش (ZEC)

زد کش یا زی کش (Zcash) نیز یکی از رمزارزهایی است که بر اساس الگوریتم هش Equihash راه‌اندازی شده است. برای استخراج زی کش باید از ریگ استخراج یا مجموعه‌ای از کارت گرافیک‌ها کمک بگیرید. البته تفاوتی هم بین زی کش و بیت کوین گلد وجود دارد. برای استخراج زی کش نیاز به تجهیزات با رم بالا دارید. یکی از شباهت‌های این ارز به پادشاه رمزارزها، بیت کوین، تعداد کوین‌های قابل استخراج آن است. تعداد کوین‌های قابل استخراج زی کش نیز تنها ۲۱ میلیون واحد است. پاداش استخراج هر بلاک فقط ۱۰ ZEC است که ظاهراً کم به نظر می‌رسد. بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2021

لایت کوین (LTC)

لایت کوین (Litecoin) نیز مانند بیت کوین کش از جمله هاردفورک‌های موفق بیت کوین محسوب می‌شود. بدون شک اگر لایت کوین در فهرست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج نباشد، بی‌انصافی کرده‌ایم. ویژگی‌های این ارز سبب شده است که بسیاری از کاربران صرافی‌های دیجیتال به دنبال خرید لایت کوین باشند. اگر هزینه خرید دستگاه‌های ماینر را ندارید، نگران نباشید. برای استخراج لایت کوین می‌توانید از کارت گرافیک‌های قدرتمند بهره ببرید.

استخراج برخی از ارزهای دیجیتال نیازی به دستگاه ماینر ندارد.

الگوریتم استخراج این رمزارز مشهور نیز به صورت اثبات کار عمل می‌کند. تابع هش لایت کوین نیز Scrypt است و پاداش استخراج هر واحد آن برابر ۱۲.۵ LTC است.

مونرو (XMR)

مونرو ( Monero) در سال ۲۰۱۴ وارد صحنه رقابت شد و نظر کاربران بسیاری را به خود جلب کرد. مونرو ویژگی‌های کم‌نظیری دارد که آن را از سایر رقبا متمایز می‌کند.

اولین ویژگی مهم مونرو تمرکز آن روی ناشناس بودن تراکنش‌ها است. دومین ویژگی آن نیز الگوریتم آن است که به ناشناسی شبکه منجر شده است. الگوریتم هش این رمزارز RandomX است و بدین ترتیب امکان استخراج آن از طریق حتی بهترین دستگاه‌های استخراج نیز ممکن نیست. مونرو با تغییر الگوریتم هشینگ، عملاً دستگاه‌های ایسیک را بلااستفاده کرده است. با این وجود هنوز هم استخراج مونرو کاری به‌صرفه محسوب می‌شود. مونرو با توان پردازشی CPU ها نیز قابل استخراج است.

این ویژگی‌ها سبب شده است که مونرو تافته جدابافته در بین بسیاری از رمزارزها شود. پاداش استخراج این شبکه که به‌ صورت اثبات کار تأیید می‌شود، تنها ۱.۷۳ XRP است.

دوج کوین (DOGE)

دوج کوین (Dogecoin) در اوایل ظهورش بیشتر یک شوخی بود. اما به مرور مورد استقبال کاربران قرار گرفت و امروز در زمره بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج قرار گرفته است. دوج کوین یکی از فورک‌های لایت کوین محسوب می‌شود و عملکرد هش آن بر مبنای Scrypt استوار است.

دوج کوین در بین تولیدکنندگان محتوا برای شبکه‌های ردیت (Reddit) و توییتر محبوبیت بیشتری دارد. بیشتر این افراد پاداش خود را به صورت دوج کوین دریافت می‌کنند.

پاداش تکمیل هر بلاک نیز ۱۰ هزار DOGE است.

اتریوم (ETH)

اگر در فهرست بهترین ارزها برای استخراج نام بیت کوین نیست، دلیلی نمی‌شود که اتریوم (Ethereum) را فراموش کنیم. البته اتریوم آن‌قدر شهرت دارد که نیازی به معرفی آن نباشد. اتریوم فعلاً از الگوریتم اثبات کار پیروی می‌کند و مبدع قراردادهای هوشمند در دنیای بلاکچین است.

اتریوم ۲.۰ به جای الگوریتم گواه اثبات کار از گواه اثبات سهام پیروی می‌کند.

پاداش تکمیل هر بلاک اتریوم نیز ۲ ETH است. الگوریتم هشینگ آن نیز Ethash نام دارد. بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2021

اتریوم کلاسیک (ETC)

اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) نتیجه حمله هکری به سازمان مستقل غیرمتمرکز شبکه اتریوم است. پس از این اتفاق که در سال ۲۰۱۶ رخ داد، شبکه اتریوم به دو شبکه تقسیم شد: شبکه اصلی (ETH) و شبکه اتریوم کلاسیک (ETC). در اوایل این مطلب، زمان آغاز پروسه ماینینگ را به عنوان یک امر مهم در یک استخراج موفق بیان کردیم. در شبکه اتریوم کلاسیک بعد از تکمیل هر ۵ میلیون بلاک، پاداش استخراج نصف می‌شود. الگوریتم‌های هشینگ و شیوه تأیید بلاک ETC مانند اتریوم است. پاداش استخراج آن نیز در حال حاضر ۳.۲ ETC است.

سخن پایانی

در این مطلب با ۷ ارز دیجیتال و رمزارز برتر برای استخراج در سال ۲۰۲۱ آشنا شدیم. البته ارزهای دیگری نیز می‌توانستند در این فهرست قرار داشته باشند. به عنوان مثال دش کوین یکی از این موارد بود که از بیان توضیحات پیرامون آنها صرف‌نظر کردیم.

نکته مهمی که حتماً باید به آن اشاره کرد، مشورت کردن با افراد صاحب‌نظر در زمینه استخراج است. تجربه ثابت کرده است که انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری یا استخراج فقط بخشی از مسیر موفقیت است. بنابراین بدون مطالعه و دانش کافی فرآیند استخراج را آغاز نکنید.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست