بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ کدامند؟

۰
مقالات رمزارز
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2021 کدامند؟

مقدمه

سرمایه گذاری روی رمزارزها و ارزهای دیجیتال برای دو دسته از کاربران می‌تواند جذاب باشد. دسته اول کاربران تازه‌وارد در این عرصه هستند که نام و آوازه ارزهای دیجیتال آنها را به این سمت کشانده است. دسته دوم نیز کاربران کاربلد و حرفه‌ای که به دنبال کسب سود بیشتر هستند. تفاوتی نمی‌کند شما جزء کدام دسته هستید. اگر به دنبال بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱

قبل از اینکه در مورد بهترین رمزارزها برای ترید یا سرمایه گذاری صحبت کنیم، بهتر است دو مطلب مهم را با هم مرور کنیم.

اول اینکه پیش بینی آینده ارزهای دیجیتال کاری زمان‌بر و تخصصی است. بنابراین اگر در این زمینه تبحر ندارید، حتماً از یک فرد مطلع راهنمایی بگیرید.

دومین مطلبی که باید در این زمینه گفت این است که با وجود انواع تحلیل‌ها، عوامل خارجی به شدت در این زمینه مؤثرند. به عنوان مثال هرگز کسی تصور نمی‌کرد بیماری کرونا بتواند اقتصاد دنیا را تحت تأثیر قرار دهد. حال با تکیه ‌بر این ۲ مطلب به سراغ معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ می‌رویم.

بیت کوین (BTC)

مگر می‌شود صحبت از بهترین رمزارزها برای سرمایه گذاری کرد، اما نامی از بیت کوین نبرد؟ بیت کوین پادشاه رمزارزها است و با اقتدار بر قلّه جدول ارزهای دیجیتال یکه‌تازی می‌کند. مدیرعامل سایت ردیابی ارزهای دیجیتال Messari در مورد بیت کوین و رقیب دیرینه آن اتریوم معتقد است:

بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۲۱ جایگاه خود را حفظ می‌کنند، اما سایر آلت کوین‌های برتر ممکن است جایگاه خود را از دست بدهند.

سیتی بانک (Citibank) نیز با انتشار نموداری مدعی شد که قیمت هر واحد بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۲۰ هزار دلار خواهد رسید.

در لحظه نگارش این مطلب، بیت کوین به دنبال ورود به کانال ۴۰ هزار دلار است. بنابراین مطمئن باشید که بیت کوین یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ و حتی سال‌های بعد از آن است.

اتریوم (ETH)

دومین رمزارزی که می‌توانید برای سرمایه گذاری روی آن حساب کنید، اتریوم است. اتریوم با داشتن قیمتی به مراتب کمتر از بیت کوین، از جمله ارزهایی است که در فهرست انتخاب‌های تریدرها است. اتریوم با راه‌اندازی قراردادهای هوشمند، گامی مؤثر در محبوبیت خود برداشته است. جالب است بدانید که در طوفانی که به دلیل بروز کرونا در سال ۲۰۲۰ به وجود آمد، اتریوم از آن سربلند بیرون آمد. این امر حاکی از آن است که بنیاد اتریوم یک بنیاد قوی است و به این راحتی نمی‌توان آن را نادیده گرفت. اگر بخواهیم در مورد علل این قدرت صحبت کنیم، ۲ دلیل را می‌توانیم برای آن بیان کنیم.

دلیل اول این موضوع را می‌توان انتشار اتریوم ۲.۰ دانست. دومین دلیل هم پشتیبانی بلاکچین اتریوم از برخی از پروژه‌های دیفای مانند چین لینک است.

به همه این موارد، سرعت بالاتر پردازش تراکنش‌ها در شبکه اتریوم را نیز اضافه کنید. خرید اتریوم بی‌تردید یکی از بهترین خریدها برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است.

بیت کوین کش (BCH)

بیت کوین کش یکی از هاردفورک‌های منشعب از بیت کوین است. بیت کوین کش که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد، خیلی سریع توانست نظر کاربران را به خود جلب کند. این ارز دیجیتال به ‌منظور ایجاد ارزی به‌ مراتب مقیاس‌پذیرتر از بیت کوین پا به عرصه گذاشت. در مورد پیش بینی آینده بیت کوین کش، پلتفرم StormGain (استورم گین) معتقد است که قیمت این ارز به ۵۰۰ دلار خواهد رسید. البته این پیش بینی تا سال ۲۰۲۵ محقق خواهد شد. مسلماً سال ۲۰۲۵ زمان خرید بیت کوین کش نیست. اگر به فکر خرید بیت کوین کش هستید، احتمالاً سال ۲۰۲۱ زمان خوبی برای این منظور خواهد بود.

در نظر داشته باشید که در این رتبه‌بندی، رتبه ارزها در بازارهای جهانی لحاظ نشده است.

ریپل (XRP)

اگر ریپل در فهرست بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری نباشد، پس کدام ارز لیاقت دریافت چنین لقبی را دارد؟ ارز دیجیتالی که همیشه در بین ۱۰ ارز برتر دنیای کریپتو بوده و هست. ریپل قیمتی کمتر از ۱ دلار دارد اما بر اساس نظر برخی از کارشناسان قیمت ریپل تا اواخر سال ۲۰۲۱ به حوالی ۳ دلار خواهد رسید. این قیمت تا پایان سال ۲۰۲۲ به عدد ۱.۷۲ دلار می‌رسد. اما به صورت کلی قیمت ریپل را در بلندمدت ۲ دلار مد نظر بگیرید.

البته ۲ موضوع مهم در مورد ریپل را نباید فراموش کرد:

نکته اول شکایت SEC یا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از ریپل بود. این کمیسیون به دلیل فروش غیرمجاز اوراق بهادار به شکل ارزهای دیجیتال از ریپل شکایت کرد. این خبر تأثیر منفی زیادی روی قیمت و مسیر صعود ریپل داشت.

ترون (TRX)

ترون نیز یکی از ارزهای دنیای کریپتو است که طی مدت فعالیت خود توانسته لیاقت خود را به همه اثبات کند. اولین قدم ترون در این مسیر، منفک کردن بلاک چین خود از بلاکچین اتریوم بود. در حال حاضر قیمت هر واحد ترون تنها ۰.۱۱۷۵ دلار است و در بین ۲۰ ارز برتر قرار دارد. اما سایت کوین پدیا معتقد است که قیمت این ارز در سال ۲۰۲۱ به بالاتر از ۰.۴ دلار خواهد رسید. از سوی دیگر با انعقاد قراردادهای تجاری بین ترون (TRX) با شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ، به مرور قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند. با توجه به قیمت اندک ترون در حال حاضر، به نظر می‌رسد خرید ترون کار معقولانه‌ای باشد.بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2021 کدامند؟

تزوس (XTZ)

شاید از حضور تزوس در فهرست بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری تعجب کنید. اما باید بدانید که شواهدی وجود دارد که خرید تزوس در این سال به منزله یک خرید هوشمندانه است. اجازه دهید این موضوع را با یک دلیل عینی بررسی کنیم.

تحلیل‌ها و بررسی قیمت تزوس نشان می‌دهد که این رمزارز با یک شیب ملایم مسیر صعودی را در پیش گرفته است. این روند به‌ گونه‌ای پیش خواهد رفت که تا پایان آوریل سال ۲۰۲۱، قیمت آن به بیش از ۲ دلار خواهد رسید. به نظر می‌رسد تزوس زودتر از پیش بینی‌ها به قیمتی معقولانه دست پیدا کرده است. گروه مالی Elevated Returns برای توکنیزه کردن املاک، از بلاکچین تزوس استفاده کرد که تأثیر به سزایی در افزایش قیمت تزوس داشت. البته هنوز تا پایان سال ۲۰۲۱ فاصله زیادی داریم و هر اتفاقی ممکن است در این مدت برای تزوس رخ دهد.

کاردانو (ADA)

زمانی که کاردانو پا به میدان ارزهای دیجیتال گذاشت، کمتر کسی تصور می‌کرد که کاردانو به صورت فزاینده پیشرفت کند. کاردانو در چند وقت اخیر در بین ۱۰ رمزارز برتر بازار قرار داشته است. همین امر کاردانو را تبدیل به یکی از نامزدهای بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ کرده است.

برخی تحلیل‌ها حاکی از آن است که ADA تا پایان سال ۲۰۲۱ به بالاتر از ۱.۵ دلار خواهد رسید. بهره‌مندی از پروتکل Off Chain می‌تواند به افزایش سرعت شبکه کاردانو منجر شود. افزایش سرعت شبکه آن هم به صورت برون زنجیره‌ای کمک شایانی به پردازش تراکنش‌ها و حتی قراردادهای هوشمند می‌کند. اگر کاردانو به همین روال ادامه دهد، بدون شک کاردانو در آینده‌ای نزدیک در بین ۵ ارز دیجیتال برتر قرار خواهد گرفت.بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2021 کدامند؟

لایت کوین (LTC)

آخرین رمزارزی که در مورد آن صحبت خواهیم کرد، لایت کوین (Litecoin) است. ارزی که با قیمت حدود ۲۳۵ دلار هم‌اکنون در رتبه نهم در رده‌بندی کوین مارکت کپ قرار دارد. لایت‌ کوین از سال ۲۰۱۷ تا سال جاری میلادی بیش از ۸ هزار درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است. لایت‌ کوین یکی از فورک‌های شبکه بیت کوین است.

لایت کوین یک فورک از شبکه بیت کوین است و به همین دلیل محبوبیت زیادی در بین کاربران دارد.

شاید یکی از مهم‌ترین مزایای لایت‌ کوین نسبت به بیت کوین، سرعت بالای شبکه آن است. سرعت پردازش هر بلاک بیت کوین حدود ۱۰ دقیقه است. این در حالی است که در مدت مشابه، لایت‌ کوین می‌تواند ۴ تراکنش را پردازش کند. کوین سوئیچ معتقد است که احتمالاً قیمت این ارز محبوب در پایان سال ۲۰۲۱ به بالاتر از ۶۰۰ دلار برسد. طبیعی است که ارز دیجیتالی که نسبت نزدیکی به بیت کوین دارد در گروه بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری قرار گیرد. بدون شک راه‌اندازی بازی LiteBringer (لایت‌ برینگر) در موفقیت این ارز تأثیر به سزایی داشته است.

راه‌اندازی این بازی سبب هجوم گیمرهای بسیاری برای خرید لایت کوین شد و تعداد تراکنش‌های آن را در یک هفته ۳ برابر کرد. بر اساس اکثر تحلیل‌ها، آینده لایت کوین آینده‌ای روشن خواهد بود. با این ‌همه، فراموش نکنید که هیچ ‌چیز در دنیای ارزهای دیجیتال قابل‌پیش‌بینی نیست.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم تعدادی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ را به شما معرفی کنیم. مسلماً علاوه بر این ۸ رمزارز، ارزهای دیجیتال دیگری می‌توانستند در این فهرست قرار گیرند. مثلاً یونی سواپ می‌تواند یکی از این گزینه‌ها باشد.

اما فراموش نکنید که انتخاب یک یا چند ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری نیازمند تحلیل و بررسی‌های زیاد است. اگر خودتان در این زمینه مهارت ندارید، نگران نباشید. می‌توانید از افراد صاحب‌نظر در این زمینه مشاوره و کمک بگیرید.

این مقاله صرافاً برای معرفی ارزهای دیجیتال تدوین شده است. رایان اسکریپت هیچ تعهدی نسبت به صحت این پیش‌بینی‌ها ندارد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست